Na netu na todle slovo narazíš často. V článku – nebo článkem. Kterej tim clickbaitem sám je. Vo clickbait se šmejkne i naše crew v první epizodě seriálu. 👕 Co to ale je? Pojďme se mrknout na hojnej podvod roku 2018, kterej už se nám do videa nevešel. 👀
První díl Cash Crew si bere na mušku nejnovější typy podvodů na sockách. Instáči, WhatsAppu, Fejsu, … No prostě místech, kde právě clickbaity řádí rychlejc než floss dance. 🎒
Dafuq to teda je?
Clickbait je z anglickýho click = klik a bait = bejt, jakože bejt napálenej nebo bejt v háji.
No dobře, není to tak úplně jazykovědně přesný a ve škole by tě s tim vyrazili… oknem… nejmíň dvoukřídlym… 😄 Ale aspoň se chápem, žejo. Vono to totiž není tak daleko od pravdy.
Clickbait (teď už fakticky) představuje zavádějící chytlavej příspěvek, kterej tě láká ke kliknutí. Sdílí třeba nějakou senzaci. Která – když ji votevřeš – už tak žhavá není. Nebo tě přivede na úplně jinou stránku s jinym obsahem, než čekáš.
V čem je clickbait nebezpečnej?
Přinejmenšim se stáváš obětí podvodnýho obsahu. Vlezeš na web, kam bys nikdy dobrovolně nešel. Oni už tě ale dokážou tak trochu stalkovat 👁️, obrazně řečeno. Ta stránka tě pak může ještě víc než rok pronásledovat svejma nabídkama, reklamama a třeba se od tebe může snažit tahat citlivý údaje a platby. 💵
Tendle postup hauntingu je legální, říká se mu remarketing. K němu se ještě vrátíme v jednom z dalších dílů. 😉 Co už ale tak fpoho není je právě ten způsob, jak tě uloví k naskočení do svýho sosacího kolotoče. 🎡 Ten může bejt stejně tak etickej jako ten původní clickbaitovej příspěvek. 👎 Bacha.
Jak ho poznám?
Blbě. Někdy je teda tak přitaženej za vlasy, že na něj 🚨➡️➡️➡️KLIKNE TADY IHNED !!! HONEM⬅️⬅️⬅️ ✔️ jen totální jantar. Někdy ale fakt nemáš šanci poznat, že ten chytlavej tajtl vede na totálně s*itty článek vo ničem.
Bezpečně to nejistěj ani zdroje odkazu, který se ti třeba na Facebooku propisujou spolu s celym článkem. Kdo dělá clickbaity dobře a jen tak středně chytlavě, na toho musíš znát kompletní arzenál zbraní.